چاپ        ارسال به دوست

كريمي‌فر مدير امور ذوب خاتون‌آباد گفت:

با به روز رسانی کوره فلش، زمینه‌ی جهش تولید در کارخانه‌ی ذوب مس خاتون‌آباد فراهم شده است

علی کریمی‌فر مدیر امور ذوب خاتون‌آباد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، با اشاره به این‌که در سال جهش توليد ضرورت‌هايي در تغيير تكنولوژي ناشي از مصرف سوخت بالا و هزينه تمام شده محصول وجود دارد، گفت: به همین منظور اقدامات موثري همچون اجراي طرح توسعه ذوب و تاسيس كارخانه اكسيژن برای افزايش ظرفيت كارخانه ذوب مس خاتون‌آباد صورت گرفت كه با به‌روزرساني كوره فلش و استفاده از اكسيژن غني شده، شاهد جهش بزرگ در توليد آند مس هستيم.

 

او افزود: اين به‌روزرساني تكنولوژي و تغيير ظرفيت علاوه بر افزايش توان توليد، در راستاي حل مسائل آلودگي زيست محيطي و كاهش انرژي مصرفي به ازاي هر تن آند توليدي صورت پذيرفت كه اين مساله افزايش توان ظرفيت ذوب خاتون‌آباد را به سمت جهش توليد محقق ساخته است.

 

کریمی‌فر توسعه كوره فلش، كارخانه اكسيژن و انبار كنسانتره كه ظرفيت توليد امور ذوب را از 80 هزار تن مس آندی به 120 هزار تن مي‌رساند را از جمله مهم‌ترین اقدامات این مجموعه دانست و اظهار داشت: اين پروژه در اوج تحريم‌ها و با تكيه بر توان داخلي ظرف مدت پنج ماه صورت گرفت تا براي نخستين بار ظرفيت ذوب مس كشور به بيش از 400 هزار تن در سال برسد.

 

مدیر امور ذوب خاتون‌آباد تصریح کرد: اين مجتمع با اشتغال مستقيم و غير مستقيم بيش از 5 هزار نفری و با بومي‌سازي اكثر قطعات و مواد مورد نياز، توانسته است نقش موثري در استقلال مالي مردم شهربابك ايفا نمايد.

او بیان داشت: طي سال‌هاي گذشته امور ذوب قدم‌هاي بزرگي در كاهش آلودگي زيست‌محيطي برداشته است كه از اين جمله مي‌توان، پايش مداوم فرآيند توليد و اصلاحات و تعميرات مداوم بر روي غبارگيرها را نام برد كه ميزان آلايندگي غبار را در حد استانداردهاي جهاني كنترل كرد.


١٤:٣٨ - شنبه ٢٨ تير ١٣٩٩    /    عدد : ٥٥٧٤    /    تعداد نمایش : ٣٧خروج
چند رسانه ای

شرکت های مرتبط