کد خبر: 51/ ٠٩:٠٤ - سه شنبه ١٠ تير ١٣٩٩/ تعداد بازدید: 51
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, خارجي
«ریو تینتو» قراردادی را برای تأمین برق معدن مس-طلای اویو تولغوی با دولت مغولستان منعقد کرد
 
دومین شرکت معدنکاری بزرگ جهان، در رابطه با ساخت یک کارخانه برق برای برق‌رسانی به معدن عظیم مس-طلای «اویو تولغوی» واقع در بیابان «گُبی» قراردادی را با دولت مغولستان منعقد کرده‌است.

 این قرارداد جدید اصلاح شده توافقنامه اولیه تأمین برق امضاء شده در سال 2018 است. قرارداد جدید می‌گوید که «ریو»، شرکت فرعی وابسته به آن «تورکوئیز‌هیل ریسورسزو» دولت مغولستان برای یافتن یک راه حل دائمی برای برق‌رسانی به این معدن تا پایان مارس 2021 کار خواهند کرد. در این قرارداد تأیید می‌شود که ریو مجبور به ساخت یک کارخانه برق زغال‌سنگی 300 مگاواتی خاص خود، که پیشتر هزینه آن را حدود 924 میلیون دلار برآورد کرده‌بود، نیست. در عوض، دولت شروع به ساخت یک نیروگاه با سوخت زغال سنگ تا جولای 2021 خواهد‌کرد. «ریو» برآورد می‌کند که این نیروگاه طی چهار سال آینده وارد جریان خواهد‌شد. ریو گفت تا آن زمان برق‌رسانی به این معدن و پروژه زیر‌زمینی، که از سوی چین تأمین می‌شود، تحت قرارداد جاری ادامه خواهد‌یافت. معدن حجیم «اویو تولغوی» در بیابان جنوبی مغولستان در 2001 مورد اکتشاف قرار گرفت. مریو تینتو» کنترل آن را در 2012 به دست‌آورد و دولت مغولستان نیز یک سوم مالکیت آن را به خود اختصاص داد. شرکت کانادایی «متورکوئیز هیل» شرکتی که تحت کنترل «ریو تینتو» است و 66 درصد از سهام «اویو تولغوی» را در دست دارد، در حال پیشبرد یک توسعه زیر‌زمینی در این معدن است، که با چندین مورد تأخیر و رشد هزینه ها روبرو شده‌است. «ریو تینتو و تورکوئیز هیل» سال گذشته افزایش هزینه این پروژه را تا 1.9بیلیون دلار به علت وضعیت زمین‌شناختی دشوار آن برآورد کردند. آنها خاطر‌نشان کردند که کل هزینه‌های سرمایه‌ای این پروژه بین 6.5 تا 7.2بیلیون دلار خواهد بود. هزینه ساخت یک کارخانه برق به این رقم اضافه خواهدشد. 

تأخیرها

این دو شرکت همچنین از تأخیر‌های بیشتر حدوداً دو سال و نیمه هشدار دادند، به نحوی که انتظار می‌رود نخستین تولید پایدار بین ماه مه 2022 و ماه ژوئن 2023 صورت پذیرد. این پروژه زیر‌زمینی تولید معدن را از بین 125 هزار تا 150 هزار تن در 2019 به 560 هزار تن در اوج تولید خود، در 2025، افزایش خواهد داد. این رقم باعث خواهد شد که این معدن بزرگترین معدن مس جدیدی بشود که در این چند سال وارد خط تولید شده‌اند. «اویو تولغوی» 35203تن مس و  26154 اونس طلا در سه ماهه نخست سال جاری تولید کرد و در مسیری قرار دارد که به هدف تولید کل امسال دست یابد. با وجود این، همه‌گیری ویروس کرونای جدید از زمان شروع خود در پایان فصل نخست باعث کندی در عملیاتهای این معدن شده‌است.

منبع: mining.com

 

 

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: