کد خبر: 122/ ١١:٠٣ - شنبه ١٦ فروردين ١٣٩٩/ تعداد بازدید: 122
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, خارجي
پیش بینی تولید مس سال 2020 به 21 میلیون تن کاهش یافت
 
تولید مس جهانی در 2020 تحت تأثیر شیوع کووید 19 قرار می گیرد چنانکه شرکت تحلیل داده های گلوبال دیتا در حال حاضر رشد تولید امسال را بر خلاف نرخ رشد پیش بینی شده قبلی 3.4 درصدی 1.9 درصد پیش بینی می کند.

 پیش بینی اولیه بر اساس افزایش برآورد شده در تولید شیلی، چین و پرو صورت گرفته بود اما روند نزولی تقاضا و وقفه های جاری در فعالیتهای معدنکاری به علت قرنطینه ها ضرورت یک بازنگری را در این پیش بینی به پیش آورد. با وجود این، گلوبال دیتا می گوید وقفه های جاری با تولید دو معدن کوبره پاناما و گراسبرگ جبران خواهد شد. کل تولید 2020 هم اکنون 21 میلیون تن برآورد می شود که اندکی از تولید 20.6 میلیون تنی 2019 بیشتر است. تحلیلگر معدنکاری ارشد گلوبال دیتا، وینت باخاخ، گفت رشد تولید در چین حدود 6 درصد پیش بینی می شود، که پایین تر از پیش بینی 9.6 درصدی پیش از شیوع ویروس کرونای جدید است، در حالیکه برآورد این شرکت برای شیلی و پرو رشدی، به ترتیب، 3/0 و 2 درصدی—بر خلاف پیش بینی کاهش 1.4 و افزایش 2.6 درصدی پیشین برای این دو کشور خواهد بود. قرنطینه ها در چین و پرو تولید در این دو بازار را، که در حال حاضر حدود 40 درصد از عرضه جهانی را بر عهده دارند، تنزل خواهد داد. باخاخ گفت همچنین انتظار می رود که سیر توسعه پروژه های جدید کند شود. از لحاظ تقاضا، بخش ساختمانی که 40 تا 45 درصد از تقاضای جهانی را به خود اختصاص می دهد، احتمالاً شدیداً تحت تأثیر منفی محدودیتها و قرنطینه های مرتبط با کووید 19 قرار خواهد گرفت.

باخاخ گفت که آخرین انتظارات گلوبال دیتا برای رشد تولید بخش ساختمانی در جهان تنها حدود نیم درصد در سال جاری است، در حالیکه قبلاً برآورد این شرکت 3.1 درصد بود. باخاخ گفت،"تأثیر مستقیم بر بخش ساختمانی و متوقف شدن کارها به علت اینکه کارگران قادر به حضور در محل کارهای خود نبوده اند و گسستگی زنجیره های عرضه با تأخیرها در تحویل مصالح اصلی و تجهیزات لازم، به علت قرنطینه ها و محدودیتهای سفر، بوده است." او افزود تعویق های گسترده و الغاء پروژه ها در سطح وسیع نیز دور از انتظار نیست. به گفته گلوبال دیتا، انتظارات کلی برای رشد تقاضای مس 2.7 درصد است در حالیکه پیش از شیوع ویروس کرونا انتظار می رفت این رقم برابر با 4.1 درصد باشد. نرخهای رشد پایین تر مرتبط با فعالیت ساختمانی کمتر در چین از اواسط ژانویه 2020 می باشد، هر چند که وضعیت با رفع شدن تدریجی قرنطینه ها و محدودیتها در این کشور متدرجاً در حال بهبود است. با وجود این، گلوبال دیتا هشدار داد که کاهش فعالیتهای ساختمانی در مقیاس جهانی ادامه خواهد داشت چون کشورهای بیشتری به سمت ایجاد محدودیت برای عملیاتهای تجاری غیر ضروری روی می آورند. باخاخ گفت، "پیش بینی جاری بر مبنای این فرض صورت گرفته که شیوع ویروس در سراسر بازاهای جهانی تا پایان فصل دوم از میان خواهد رفت که پس از آن شرایط برای بازگشت به وضعیت عادی از لحاظ فعالیتهای اقتصادی و رفت و آمد و جابجایی در نیمه دوم سال فراهم خواهد شد." او افزود، "انتظار می رود تأثیرات بالقوه شدید و متداومی بر سرمایه گذاری خصوصی در اثر زیانهای مالی ای که بر کسب و کارها و سرمایه گذاران در بخشهای گوناگون تحمیل می شود وجود داشته باشد."

 

Mining.com :منبع


 

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: