چاپ        ارسال به دوست

در مجلس هفتم‌مادر شهید عبدالرضا ترکمان در شهر ارومیه:

حضور مدیریت روابط عمومی مجتمع های مس سونگون و سرچشمه به همراه مسئول امور ایثارگران

 

فرق مادر شهید با مادران دیگر زمین در این خلاصه می شود: مادر شهید پیش از آنکه «مادر شهید» شود شهید می شود.

امروز جمعه 25 مرداد ماه مجلس هفتم مادر شهید عبدالرضا ترکمان از شهدای شرکت ملّی صنایع مس ایران در شهر ارومیه منعقد گردید.محمد حسین ایازی مدیر روابط عمومی و نظارت بر خدمات مجتمع مس سونگون، محمدرضا رجب پور مدیر روابط عمومی و محمدرضا نوغانیان مسئول امور ایثارگران مجتمع مس سرچشمه با حضور در سر مزار، منزل و مجلس هفتم ام الشهید و نثار فاتحه برای روح آنمرحومه و شهید معظم خود را در این غم شریک دانسته و بر ای آنمرحومه علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت نمودند.

 

آشنایی با شهید عبدالرضا ترکمان

 

شهيد بزرگوار عبدالرضا تركمان فرزند محمدتقي به سال 1332 در شهرستان باختران متولد گرديد.تفكرات و عقايد مذهبي خانواده او را از سالهاي جواني با جريانات و گروههاي مذهبي ضد رژيم شاهنشاهي آشنا كرد. پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي نيز با همين احساس تعهد و وظيفه به همراه گروههاي مبارز مجتمع شهرمس سرچشمه در كار سازماندهي اولين كميته هاي انقلاب همكاري مستمر و نزديك داشت. وي در سال 1356 به استخدام شركت ملي صنايع مس ايران در آمد و در امور معدن مشغول به كار شد. با شروع جنگ تحميلي، به همراه ديگر بسيجيان استان به جبهه هاي نبرد عازم گرديده و در تاريخ 3/12/1360 در منطقه عملياتي بستان به فيض به عظيم شهادت نايل آمد. از وي دو پسر به نامهاي توحيد و وحيد به يادگار مانده است.

 

فرازهايي از وصيت نامه شهيد عبدالرضا تركمان

همانا خداوند جانها و اموال مؤمنان را به بهاي بهشت خريداري كرده، آنها در راه خدا جهاد كنند كه دشمنان دين را به قتل برسانند و يا خود كشته شوند . بارالها! ما به خدايي ات قسم مي خوريم كه هميشه يار و پشتيبان انقلاب باشيم، چون ياري تو ياري اسلام و مسلمين است. چون راه تو راه حسين (ع) و راه همه شهداي بحق اسلام مي باشد . از امت مسلمان و مبارز مي خواهم كه هميشه ياور و پشتيبان اماممان باشند. از روحانيت مبارز و متعهد پشتيباني نمايند و اين را بدانند كه اگر روحانيت شكست بخورد اسلام شكست خورده است.به اميد پيروزي حق بر باطل


١٨:٣٥ - جمعه ٢٥ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٤٣٠٩    /    تعداد نمایش : ٢٠١خروج