کد خبر: 224/ ٠٩:٤٧ - سه شنبه ١٠ دی ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 224
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
مجتمع مس سرچشمه به شرکت برق منطقه ای کرمان بدهی ندارد
 
مدیر امور برق و نیروگاههای مجتمع مس سرچشمه با اشاره به انتشار برخی خبرها مبنی بر بدهی مجتمع مس سرچشمه به شرکت برق منطقه ای استان کرمان آن را رد کرد و گفت: مجتمع مس سرچشمه به شرکت برق منطقه ای کرمان بدهی ندارد.مهندس فرخ مرتضوی اظهار کرد: برخی از سایتها خبری مبنی بر بدهی 43 میلیارد تومانی مجتمع مس سرچشمه به شرکت برق منطقه ای کرمان بابت برق مصرفی را منتشر کردند که با بررسی هایی که انجام دادیم مشخص شد این بدهی وجود ندارد.

وی توضیح داد: قبل از راه اندازي و توليد برق توسط نیروگاه سمنگان سیرجان؛ قبوضی که از برق منطقه ای می آمد در امور برق و نیروگاهها تایید فنی شده و كل مبلغ در امور مالی پرداخت می شد اما از زمانی که نیروگاه سمنگان راه اندازی و به توليد رسيد و پس از اخذ مجوزهاي لازم از توانير- توسط مدير محترم امور انرژي شركت ملي مس ايران( آقاي مهندس كاظمي)- برقی که در نیروگاه سمنگان به شبکه برق سراسری تحويل می شود، با قبوض برق اشتراك مجتمع مس سرچشمه، تهاتر مي شود. بدين صورت كه برق مصرفی در مجتمع مس سرچشمه در حدود 100 کیلومتر آنطرف تر به شبكه سراسري برق تحویل داده می شود و از مبلغ برق مصرفي( قبوض) كسر مي گردد.

 مدیر امور برق و نیروگاه‌های مجتمع مس سرچشمه تاکید کرد: خبری که به نقل از مدیرعامل محترم شركت برق منطقه ای استان کرمان منتشر شده، بدون در نظر گرفتن تهاتر مي باشد و با در نظر گرفتن آن؛ شركت مس هيچگونه بدهي به شركت برق منطقه اي ندارد.
 مرتضوی همچنین با بیان اینکه براي پرداخت قبوض برق مي بايست روال آن طي شود افزود: البته پرداخت  قبوض برق فرايند خودش را دارد بطوريكه اين قبوض پس از وصول توسط امور محترم مالي براي اخذ تاييديه فني به امور برق و نیروگاه‌ها ارسال مي شود و سپس تاييديه به امور مالي ارجاع و پرداخت مي شود. لذا آخرین قبض ممکن است در انتظار چنين پروسه اي باشدو ليكن مبلغ آن ناچيز است و قابل توجه نمي باشد.

منبع:روابط عمومي مجتمع مس سرچشمه

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: