کد خبر: 61/ ١٩:٠٤ - يکشنبه ٥ بهمن ١٣٩٩/ تعداد بازدید: 61
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
یادگیری، یک خیر و مسئولیتی همگانی است
 
مفتخریم امسال روز جهانی یادگیری که مقارن با تغییر رویکرد امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی از رویکرد مدیریت آموزشی به رویکرد مدیریت توسعه شایستگی و یادگیری می باشد را پاس بداریم.


 «یادگیری، یک خیر و مسئولیتی همگانی است»

این شعاری است که یونسکو، برای روز جهانی یادگیری در ۲۴ ژانویه 2021 برگزیده است. این روز که اکنون دومین سال برگزاری آن بزرگ داشته می شود، از سوی مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد تا تاکیدی بر نقش یادگیری بر روی گسترش صلح و پیشرفت باشد.
امسال دومین سالی ست که کشورهای عضو سازمان ملل متحد بیست و چهارم ژانویه را به عنوان « روز جهانی یادگیری» گرامی می‌دارند. چنین روزی به وسیله‌ی سازمان یونسکو (بخش آموزشی ـ فرهنگی سازمان ملل) و با هدف « به وجود آوردن امکان فراگیری و آموزش، برای همه‌ی مردمان دنیا»، نامگذاری شد. البته تاکید بر حق برخورداری از آموزش، هم در اعلامیه‌ی جهانی حقوق بشر (ماده ۲۶) وجود دارد و هم در کنوانسیون حقوق کودک، که خواستار آموزش اجباری رایگان برای دوران ابتدایی کودکان است. اما « روز جهانی یادگیری » هدفی فراتر را در نظر دارد و به دنبال « گسترش آموزش، با کیفیت عادلانه و در دسترس همه‌ی مردمان جهان قرار گرفتن » می‌باشد.

به امید روزی که بتوانیم فرصت های یادگیری برابر برای تمامی مشتاقان دانش فراهم نماییم.

روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: