کد خبر: 67/ ٠٧:٣٣ - سه شنبه ٧ بهمن ١٣٩٩/ تعداد بازدید: 67
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
تفاهم‌نامه توسعه گردشگری شهرستان رفسنجان امضا شد
 
آیین امضای تفاهم‌نامه توسعه گردشگری شهرستان رفسنجان، شامگاه دوشنبه در هتل هیلان رفسنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، این تفاهم‌نامه بین اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، فرمانداری رفسنجان، مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان و انجمن مردم‌نهاد فرهنگ‌پویان منعقد شد.

قدردانی فرماندار رفسنجان از حمایت‌های مجتمع مس سرچشمه در زمینه‌های مختلف

فرماندار شهرستان رفسنجان از حمایت‌ها و کمک‌های مجتمع مس سرچشمه در زمینه‌های مختلف در این شهرستان قدردانی کرد.

دکتر مجید فصیحی هرندی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه گردشگری رفسنجان اظهار داشت: حرکت‌های متفرقه‌ای داشته‌ایم و مس در زمینه‌های مختلف در سال‌های گذشته کمک کرده و مخصوصا در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی در شهرستان افتاده که سپاسگزار هستیم اما این فعالیت‌ها باید مضاعف، منسجم، کارشناسی‌شده و هدفمند شود.

وی افزود: در حوزه گردشگری یک تفاهم‌نامه کلی با مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس امضا شد که فرصتی استثنایی برای سنگ بنای این موضوع است. صنعت گردشگری شهرستان را باید منسجم‌تر از قبل پیش ببریم و هرکس ایده دارد باید به او کمک شود. در بحث صدور مجوزها هم باید در این حوزه مساعدت بیشتری از سوی استان انجام شود.

وی ادامه داد: امیدوارم این تفاهم‌نامه منشأ برکات ارزشمندی برای شهرستان باشد.

فرماندار رفسنجان با اشاره به خدمات مجتمع مس سرچشمه در ماه‌های اخیر، یادآور شد: این مجتمع در زمینه علم و دانش با ایجاد مرکز نوآوری، در زمینه بهداشت و درمان با حضور بسیار موثر، در بحث خدمات عمومی با ایجاد تصفیه‌خانه آب، در زمینه صنعت به‌طور مستقیم با معدن و کارخانه‌هایی که خودش ایجاد می‌کند و کمک‌هایی که به صنعتگران می‌کند، و در زمینه فرهنگ و هنر نیز با کمک‌هایی که از دیرباز زبانزد است، به رفسنجان خدمت کرده است.

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان نیز با اشاره به راه‌اندازی مرکز نوآوری شهید ستاری در رفسنجان، تصریح کرد: به جرات می‌گویم رفسنجان به عنوان قطب‌ نوآوری و شکوفایی مطرح است و اخیرا هم مجوز راه‌اندازی را از وزارت علوم اخذ کردیم که بتوانیم در زمینه بحث‌های فرهنگی قدم برداریم.

دکتر رنجبر عسکری یادآور شد: یکی از سیاست‌های ما این بوده که مجوز اولین دانشکده ایران‌شناسی را اخذ کردیم که در رفسنجان راه‌اندازی شده و در این رابطه برای مجوز رشته گردشگری هم اقدام کرده‌ایم که امیدواریم در سال آینده پذیرش دانشجو در این رشته داشته باشیم که اگر مجوز این رشته را بگیریم می‌توانیم بگوییم در راستای ایران‌شناسی و رفسنجان‌شناسی قدم برداشته‌ایم.

گفتنی است، در این مراسم دفتر رفسنجان‌شناسی نیز افتتاح شد.

 

 

روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: