کد خبر: 135/ ٠٤:٢٩ - دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩/ تعداد بازدید: 135
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
بومی‌سازی قطعات و تجهیزات در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان
 
مهندسان پرتلاش مس سرچشمه با بومی‌سازی یک چرخ دنده و بازگشت یک آسیا به چرخه تولید، از هدررفت هرساعت ١۵٠ میلیون تومان جلوگیری کردند.

 بومی‌سازی قطعات و تجهیزات در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان

 مهندسان پرتلاش مجتمع مس سرچشمه با بومی‌سازی یک چرخ‌دنده و بازگشت یک آسیا به چرخه تولید، از هدررفت هرساعت ١۵٠‌میلیون تومان جلوگیری کردند.

مشاور امور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در این‌باره گفت: چرخ‌دنده با ابعاد نسبتا بزرگ پینیون آسیا تغلیظ در گذشته وارداتی بود اما بر اساس تفاهمنامه با یک شرکت داخلی از دو سال پیش این پینیون ساخته و نصب شده است.

رضایی افزود:از این بعد در تولید پینیون‌های به این اندازه محدودیتی نخواهیم داشت وطرح‌های دیگری هم در واحد تغلیظ در فاصله نه‌چندان دور بومی‌سازی می‌شوند .

جعفری رییس تعمیرات مرکزی واحد تغلیظ مجتمع مس سرچشمه رفسنجان هم گفت : پینیون های8 آسیا اولیه درامور تغلیظ مجتمع مس سرچشمه رفسنجان از اجزا مهم هستند که قبلا از خارج از کشور تامین می‌شد اما با جلوگیری از خروج حدود ۶٠هزار یورو یا ٢میلیارد تومان ارز، این تجهیزات را شرکت داخلی با ۶٠٠میلیون تومان تولید می‌کند.
 
 سرپرست عملیات پر‌عیارسازی امور تغلیظ مس سرچشمه نیز اعلام کرد: روزانه  حدود ۵٠هزار تن سنگ معدن وارد این کارخانه پرعیارسازی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان می‌شود و محصول هزار و ١٠٠تن کنستانتره مس مولیبدن است.
 
به‌گفته گدازچی براثر خاموشی هر کدام از این آسیاها در امور تغلیظ مس سرچشمه هر ٢۴ ساعت ١٣٠ کنستانتره تولید می‌شود و به‌علت خاموشی هر کدام از این آسیاها هر ساعت حدود ١۵٠ میلیون تومان هدر می‌‌رود.

وی تصریح کرد: با تولید پینیون آسیا اولیه به‌دست متخصصان داخلی و تعویض آن کارکنان و متخصصان امور تغلیظ گام بزرگی در بهبود تولید مستمر برداشته شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: