کد خبر: 100/ ١٠:٤١ - دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩/ تعداد بازدید: 100
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
شرکت مس حائز رتبه سوم در بین شرکت‌های برتر ایران شد
 
بیست و سومین دوره معرفی شرکت‌های برتر در حالی به پایان رسید که شرکت‌های مختلفی در حوزه صنایع معدنی موفق به کسب رتبه‌های برتر در این سنجش شدند.

انتخاب شرکت‌های برتر از سوی سازمان مدیریت صنعتی به این ترتیب انجام شد که ابتدا ۵۰۰ شرکت برتر کشور بر اساس میزان فروش به پنج دسته ۱۰۰ شرکتی تقسیم و شرکت‌های هر دسته بر پایه ۳۲ شاخص با هم مقایسه و رتبه بندی شدند.
 
شاخص‌های این رتبه بندی، شاخص‌های کمّی بود و مقادیر آن‌ها از صورت‌های مالی حسابرسی و تایید شده شرکت‌ها استخراج شد. ۲۳ شاخص در این ارزیابی لحاظ شده است که مهمترین آن‌ها علاوه بر فروش کلی، شاخص‌هایی، چون سودآوری، بهره وری، صادرات، نقدینگی، بدهی، شاخص‌های بازار و... بوده است. این رتبه‌بندی که ۵۰۰ شرکت بزرگ و تاثیرگذار در اقتصاد کشور را معرفی می‌کند با هدف شناسایی جایگاه بنگاه‌های اقتصادی و گروه‌های صنعتی و گسترش رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی می شود.
 
در این همایش، شرکت های فولاد مبارکه،شرکت صنایع مس ایران و گل گهر در میان ۱۰ شرکت برتر نخست ایران انتخاب شدند. در رتبه بندی امسال شرکت های آلومینای ایران، فولاد مبارکه، ملی صنایع مس، گل گهر، صبا فولاد، میدکو و فولاد سنگان لوح تقدیر و تندیس شرکت برگزیده دریافت کردند.
 
 شرکت آلومینای ایران شرکت برتر رتبه در رشد سریع، شرکت فولاد مبارکه رتبه چهارم شاخص فروش، رتبه دوم در شاخص ارزش افزوده و رتبه یک فلزات اساسی شد. شرکت ملی مس نیز به عنوان شرکت پیشرو و رتبه سوم در شاخص ارزش افزوده، شرکت گل گهر شرکت برتر در رشد سریع، صبا فولاد خلیج فارس شرکت برتر در رشد سریع، میدکو شرکت برتر از نظر صادرات گرا و فولاد سنگان رتبه یک از نظر بهره وری عوامل در اکتشاف، استخراج و خدمات جمعی شدند.
 
شرکت ملی مس و کسب بالاترین رکورد عمر شرکت در فروش
شرکت ملی مس ایران امسال بالاترین تناژ و ارزش فروش کل را داشته به طوریکه تناژ و ارزش فروش کل شرکت مس تا پایان دی‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سالیان قبل بالاترین رکورد عمر شرکت محسوب می‌گردد.
 
 رشد ۷۲ درصدی فروش شرکت مس به معنای کسب قطعی این نشان در سال آتی است چراکه موفقیت قابل تقدیری محسوب می شود. شرکت مس طی ده ماهه نخست سال جاری در مجموع مبلغ ۳۱۱ هزار و ۹۱۴ میلیارد و ۴۸۱ میلیون ریال فروش داشته است که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ رشد ۷۲ درصدی داشته است. این شرکت با راه اندازی پروژه های جدیدی که در مسیر تولید، توسعه، فروش و اکتشاف تعریف شده شرایط خوبی را تجربه می کند.
 
 رتبه هفتم شرکت مس در ذخایر مس دنیا و تبدیل‌شدن به دومین شرکت بزرگ بورس از افتخارات این شرکت است که عملکرد خوبی را در اقتصاد کشور به ثبت رسانده است. شرکت مس علاوه بر فروش، عملکرد خوبی در بازار سرمایه نیز داشته است و در حال حاضر در تأمین منابع مالی صنایع بزرگ کشور نیز نقش عمده‌ای دارد و این مهم از مزیت‌های ملی مس در اقتصاد کشور است. این شرکت در اکتشاف، استخراج، تولید، فروش و نسبت‌های مالی، رشد محسوسی نسبت به سال گذشته داشته است که در میزان فروش و بهره وری و در نهایت ارزش افزوده شرکت تاثیر چشمگیری داشته و در نهایت سبب این برتری در 100 کشور بوده است.
 
 
 
منبع: تیتر 20
 
 

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: