کد خبر: 105/ ١٩:١٨ - يکشنبه ٣ اسفند ١٣٩٩/ تعداد بازدید: 105
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار, داخلي
در هشتمین کنفرانس ملی آموزش و توسعه سرمایه انسانی؛
مجتمع مس سرچشمه، تندیس «تجربه برتر استقرار نظام تصدیق صلاحیت و مدیریت شایستگی» دریافت کرد
 
رئیس اداره برنامه‌ریزی آموزشی امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: تندیس «تجربه برتر استقرار نظام تصدیق صلاحیت و مدیریت شایستگی» کارکنان شرکت ملی صنایع مس ایران در هشتمین کنفرانس ملی آموزش و توسعه سرمایه انسانی، به امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تعلق گرفت.


مهندس زهرا احمدی افزود: هشتمین کنفرانس ملی آموزش و توسعه سرمایه انسانی، از ۲۸ بهمن تا ۲ اسفندماه سال جاری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد و این امور برای بار نخست موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس مذکور، در این کنفرانس ملی شد.

وی بیان کرد: در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، با تفکر جهانی و عملکرد منطقه‌ای برای گذار از پارادیم آموزشی به معنای مدیریت کلاسی درس، به پارادایم ماهیت یادگیری با تمرکز بر مدیریت شایستگی و توسعه استعدادها، اقدامات متعددی در دستور کار قرار گرفته است.

احمدی ادامه داد: یکی از این اقدامات، استقرار نظام تصدیق صلاحیت و مدیریت شایستگی به‌عنوان اساس و شالوده این گذار آینده‌ساز است.

رئیس اداره برنامه‌ریزی آموزشی امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه یادآور شد: برای اولین‌بار مفهوم صلاحیت‌ها و شایستگی در این نظام تفکیک می‌شود زیرا براساس این نظام، صلاحیت‌ها برای فرآیندها، جایگاه‌ها، عضویت در سیستم‌ها و کارگروه‌ها تعریف می‌شود، درحالی‌که شایستگی‌ها در کارکنان بررسی و ارزیابی می‌شود.

احمدی خاطرنشان کرد: در این نظام، هریک از کارکنان دارای پروفایل شایستگی خواهند بود که در راستای آن، سطح شایستگی کارکنان قابل رصد و مقایسه با صلاحیت‌های تعیین‌شده است.

وی تصریح کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای این نظام، می‌توان به فراهم‌آوردن اطلاعات دقیق از سطح توانمندی کارکنان در حوزه‌های جذب و استخدام، ارتقا، انتصاب، جانشین‌پروری و توسعه مبتنی بر شایستگی (CBT) و جابه‌جایی نام برد.

 

روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان

 
انتهای پیام / *
 
امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: